Crăciunescu îl face "praf" pe arbitrul finalei CM

Ultima actualizare:

    Ion Crăciunescu
Ion Crăciunescu

Ion Crăciunescu s-a declarat extrem de dezamăgit şi de nemulţumit de arbitrajul lui Howard Webb la finala Campionatului Mondial.

Fostul arbitru internaţional a afirmat că centralul englez a fost depăşit de joc.  "A fost una dintre cele mai prost arbitrate finale, pentru că arbitrul Howard Webb a fost lipsit de experienţă, n-a ştiut să controleze jocul, ci a fost el controlat de jucători. Strategia a fost foarte paguboasă pentru el şi pentru fotbal, a dat dovada de prea multă toleranţă, a pierdut complet controlul asupra măsurilor disciplinare. Poate i-a zis cineva că e finală de Campionat Mondial şi să nu elimine jucători, dar la acele fapte grosoloane nu poţi să închizi ochii, e inadmisibil! Marea mea nedumerire şi nemulţumire a fost toleranţa faţă de atacurile dure pentru că am văzut şi în semifinale o lovitura de K1 cu piciorul în faţa unui adversar sau intrări cu talpa direct pe tibie", a spus Crăciunescu la Sport Total FM.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
scientist conducting audit company jpg
homer ding strawberry bushes 2241401 jpg
sanziene unsplash jpeg
6147366 france 2659002 1920 jpg
prognoza meteo (1) jpg
Litoralul Românesc Foto Adevarul jpg
cocaina gasita in ghiozdan jpg
image png
image
image