Cum era Zina Dumitrescu să candideze la Primăria Capitalei

Cum era Zina Dumitrescu să candideze la Primăria Capitalei

Ultima actualizare:

    Zina Dumitrescu
Zina Dumitrescu

Așa cum Viorel Lis a devenit chiar primarul Capitalei, tot așa, cunoscuta creatoare de modă Zina Dumitrecu își pusese în gând să candideze la alegerile pentru primăria București.

În luna iunie a anului 1999, pe 27 chiar, de ziua sa, Zina Dumitrecu făcea anunțul bombă că așteaptă să fie votată de către bucureșteni la alegerile din 2000. Partidul care susținea sus și tare că o va susține era Partidul Noua Românie.

"La sugestia lui Viorel Cataramă, Zina Dumitrescu va candida, din partea Partidului Noua Românie, la Primăria Generală a Capitalei. Ce transpiraţii îi vor trece pe actualii politicieni dornici de posturi în Primărie vom vedea, cert este că, dacă electoratul Zinei va ieşi în stradă, mulţi bărbaţi vor „întări".. .rândurile! ", scria Jurnalul Național în 1999.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA DE CE S-A RETRAS ZINA DIN POLITICA PANA LA URMA!



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
jocuri de noroc online pacanele shutterstock
canicula, foto shutterstock jpg
afm a aprobat 174 de noi dosare de finantare pentru programul rabla destinate persoanelor juridice s6595 1200x727 jpg
zuluzulu man 1278713 jpg
femeie telefon shutterstock jpeg
image png
dementa jpg
roman UK tesla jpg
image
image