Dănciulescu, al treilea gol pentru Alicante în campionat

Ionel Dănciulescu

Ionel Dănciulescu a marcat un gol pentru formaţia Hercules Alicante, care a învins cu scorul de 2-0 echipa Recreativo Huelva, sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 17-a a ligii secunde spaniole de fotbal.

Dănciulescu a marcat în minutul 17 al partidei, primul gol al gazdelor, după ce cu trei minute mai devreme îi fusese anulată o reuşită, pentru o presupusă poziţie de ofsaid. Hercules şi-a mărit avantajul în minutul 20, prin autogolul lui Mora.

Dănciulescu a evoluat tot meciul şi a reuşit al treilea său gol în campionat, după două goluri în Cupa Spaniei.

În clasament, Hercules a urcat pe primul loc, cu 33 puncte, urmată de Real Sociedad, 32 p (16 j), Cartagena, 29 p, Rayo Vallecano, 27 p.