David a scăpat de tumoră!

Ultima actualizare:

"Intervenţia chirurgicală a durat 4 ore şi medicii spun că totul e bine. Miercuri, David a fost operat laparascopic, dar totuşi are pe burtică o tăietură de 5 cm, deoarece medicii i-au scos tumora întreagă. Sâmbătă ne-am externat! Piticul a început să mănânce", ne-a spus, la telefon, Roxana Buşe.

Inspiraţia mamei, de profesie asistentă, de a-l duce pe David la un control de rutină, unde să ceară şi o ecografie, a fost salvatoare pentru copil. De asemenea, aparatura şi profesionismul medicilor de la clinica "Gustave Roussy" au făcut ca şansele la o viaţă normală să crească pentru băiat.

Acum, familia Buşe mai are un hop de trecut! Rezultatul analizelor anatomopatologice, dar şi biopsia osoasă.

"Sperăm ca pe 7 decembrie să primim un răspuns pozitiv la analize. Rezultatele analizelor ne vor spune dacă e nevoie şi de chimioterapie", spune mama bebeluşului.

Lui David, campania din "Inimă pentru copii" i-a donat 3.770 de lei.

0900.900.942- pentru 2 euro

0900.900.940-pentru 5 euro

Numerele sunt accesibile numai în reţeaua Romtelecom.

Banii vor ajuta la rezolvarea cazurilor grave.

Cont lei: RO09RNCB0286001133100003

Cont euro: RO36RNCB0286001133100002



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
microbuz austria facebook webp
papagal societatea ornitologica romana jpeg
image
image