Deea şi Dinu Maxer, surprinşi de inundaţii în Malta

Ultima actualizare:

    Deea şi Dinu au folosit  saci menajeri pe post  de pelerine în Malta (Foto: Arhivă personală)
Deea şi Dinu au folosit saci menajeri pe post de pelerine în Malta (Foto: Arhivă personală)

Deea şi Dinu Maxer au avut parte în urmă cu două săptămâni de o vacanţă cu peripeţii, dar şi cu foarte multe ploi în Malta.

Cei doi au ales această destinaţie pentru a aniversa patru ani de la căsătorie, ei lăsându-l pe micuţul Andreas Kristian acasă cu bunicii.

Din păcate, în loc să facă plajă şi să se întoarcă bronzaţi, ce doi au avut ghinionul de a nimeri prima ploaie din an.

„Nu mică ne-a fost mirarea atunci când, într-o noapte, ne-am trezit de zgomot pe la 5 dimineaţa şi, ieşind pe balcon, am văzut toata strada transformată într-o albie a unui pârâu. 

Am aflat că era prima ploaie din an, căci de obicei acolo nu plouă vara", a declarat Dinu, pentru Click!

A doua zi de dimineaţă cerul era tot acoperit, aşa că Dinu şi Deea au petrecut o zi întreagă într-un mall.

Şi bine au făcut! După prânz, a început iar să toarne cu găleata.

„Am aşteptat, dar ploaia nu se mai oprea.

Toată lumea stătea în mall pe bănci şi la cafenele. Umbrelele s-au epuizat (nefiind o ţară în care plouă), iar noi, ingenioşi, ne-am făcut pelerine din saci menajeri şi ne-am învelit cumpărăturile în alţi saci ca să putem pleca din magazin", au mai povestit aceştia.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
suplimente jpg
image png
pasageri varstnici avion jpg
usa dormitor istock jpg
Aer conditionat FOTO Shutterstock jpg
kids climbing rope full shot jpg
image png
mihaela bilic panine cu unt webp
image
image