Depăşirea vitezi legale cu maximum 20 km/h, sancţionată cu avertisment scris

Ultima actualizare:

Senatul a adoptat, ieri, o iniţiativă, prin care se prevede că depăşirea cu maximum 20 km/h a vitezei maxime admise, se va sancţiona cu avertisment scris.

De asemenea, folosirea telefoanelor fără dispozitiv „mâini libere", nesemnalizarea schimbării direcţiei de mers, nepurtarea centurii de siguranţă, nerespectarea obligaţiei de a aplica semnul distinctiv pentru conducătorii începători vor fi sancţionate cu avertisment scris.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
image png
girl is sitting car way school jpg
alunite jpg
image png
image png
Turnul Eiffel (foto: Pixabay)
Ospătar  Foto Freepik com jpg
image
image