Doi români au decedat în urma unui accident, în Austria

Ultima actualizare:

    Toate persoaneele rănite au fost spitalizate la Viena, Moedling, Baden şi Sankt-Poelten
Toate persoaneele rănite au fost spitalizate la Viena, Moedling, Baden şi Sankt-Poelten

Doi cetăţeni de naţionalitate română au murit după ce au fost loviţi de două vehicule în timp ce traversau neregulamentar o autostradă din Austria.

Accidentul a avut loc sâmbătă, pe Autostrada A1, în apropierea localităţii Amstetten, la aproximativ 100 de kilometri vest de Viena.

Potrivit Realitatea, victimele, un bărbat de 50 de ani şi o femeie de 40 de ani, au coborât din maşina lor într-o parcare şi au vrut să traverseze autostrada pentru a ajunge într-un spaţiu de servicii care era pe sensul opus.

Ei au fost loviţi puternic de o autoutilitară şi de un camion şi au decedat la scurt timp după aceea, în ciuda faptului că la faţa locului au ajuns echipele medicale în timp foarte scurt.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
microbuz austria facebook webp
image
image