Doi tineri şi-au trimis 217.000 de SMS-uri într-o lună

Ultima actualizare:

    Vechiul record de sms-uri trimise într-o luna, era 182.000
Vechiul record de sms-uri trimise într-o luna, era 182.000

O companie de telefonie mobilă din SUA a oferit utilizatorilor săi posibilitatea de a trimite mesaje timp de o lună pentru doborârea unui record, iar doi prieteni şi-au trimis 217.000 de SMS-uri.

Tinerii care au reuşit această performanţă sunt Nick Andes, de 29 de ani şi Doug Klinger, de 30 - colegi la „Bercks Technical Institute".

Aceştia şi-au trimis SMS-uri şi în timpul programului de lucru, depăşind astfel rezultatele indianului Deepak Sharma, care deţinea recordul la cel mai mare număr de mesaje scurte trimise: 182.000.

Bucuria victoriei le-a fost umbrită când Andes a primit factura de la compania T-Mobile, în valoare de 26.000 de dolari, informează adevarul.es.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
aligator istock jpg
Femeie care s-a trezit din somn - dimineata - pat FOTO Shutterstock
mcdonalds jpg
image png
image png
GettyImages 2283212062 jpg
bagaj hotel istock jpg
Ministrul Energiei Bogdan Ivan FOTO: captură video Facebook
image
image