EXCLUSIV! Nelu Ploieşteanu, internat la Urgenţă, vorbeşte despre starea sa de sănătate: «Nu sunt prea pe roze!»

Ultima actualizare:

Frigul de afară l-a băgat în spital pe Nelu Ploieşteanu, în stare critică, cântăreţul fiind diagnosticat cu bronho-pneumonie.

Artistul ne-a povestit că a ieşit în ger după ce a susţinut un recital în restaurantul „Jariştea" din Capitală şi că era într-o cursă contracronometru pentru că avea de susţinut un alt spectacol în Bucureşti. A transpirat, iar până să ajungă pe patul de spital cu febră mare nu a mai durat foarte mult timp.

„Abia am ieşit din consultaţie. Nu sunt prea pe roze! Fac un tratament intens, în urma căruia trebuie să iau antibiotic din 8 în 8 ore şi paracetamol, totul prin branulă. Trebuie să mănânc şi să beau multe lichide. Voi rămâne internat până sâmbătă, deşi puteam să plec şi azi. Tratamentul îl voi continua până marţea viitoare. Dacă nu aveam rezerva în care stau acum, nu rămâneam în spital", a declarat marţi Nelu Ploieşteanu.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Plajă la Eforie Nord FOTO Shutterstock
Tineri care se muta intr-un apartament in chirie FOTO Shutterstock
omizi1 jpeg
dieta slabit istock jpg
bani portofel jpg
oaie armura captura video jpg
Un traseu romantic prin Bavaria jpeg
somn istock jpg
image
image