«Hai, mami, pasează-ne!»

«Hai, mami, pasează-ne!»

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Primăvara a sosit şi e mare veselie la Zoo. După somnul cel lung al hibernării de peste iarnă, urşii au ieşit la joacă şi la bălăceală.

La o rezervaţie din Peninsula Kamceatka, Rusia, Moş-Martinii sunt foarte jucăuşi. Cum a făcut rost de o minge galbenă, ursoaica a "încins" un meci de volei cu puii ei.

Deşi ar fi preferat bălăceala sau un pui de somn, ursuleţii s-au prins în joc. Au „bătut" mingea până s-a făcut praf, după care au trecut la gimnastică.

Sunt cangur sau hamster?

Agitaţie mare şi la Grădina Zoologică din Szeged, Ungaria. Vizitatorii se înghesuie să vadă noua atracţie, un pui de cangur alb, neobişnuit chiar şi pentru mama lui, de culoare cenuşie.

simeon stalpnicul png

simeon stalpnicul png

Spre deosebire de alte animale, care uneori îi resping pe puii albinoşi, mama-cangur îl iubeşte pe bebeluşul ei şi îl poartă cu mândrie în marsupiu, deşi arată mai mult a hamster.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
blocuri bucuresti 1024x580 jpg
Tutankhamon png
Viorel Pașca FOTO Inquam Photos / George Calin
masina locuinta pixabay jpg
haine masina de spalat istock jpg
un bărbat a câștigat 1 milion de euro la loterie, foto Shutterstock jpg
meci spania argentina fifa instagram jpg
facebook pexels jpg
image
image