Ursul, leul şi cu tigrul s-au făcut fraţi pe veci

Ultima actualizare:

Baloo, un urs negru american, Leo, leul, şi cu Shere Khan, un tigru bengalez, trăiesc de 15 ani într-un adăpost din sălbăticia statului american Georgia.

Ei au fost salvaţi în 2001, dintr-un subsol al traficanţilor de droguri din Atlanta, în urma unui raid al poliţiei. Erau pui atunci. Acum împart aceeaşi colibă şi sunt mai ceva ca fraţii la adăpostul pentru animale „Arca lui Noe”. Săracul Baloo a stat mai mult prin spitale în primul lui an de viaţă pentru că era plin de răni şi infecţia îi cuprinsese întreg corpul. Însă după ce s-a vindecat a reîntregit familia. Chiar dacă rudele lor din sălbăticie se urăsc de moarte, cei trei ţin morţiş să-i facă în ciudă Mamei Natură.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
sergiu celibidache 01 foto arhiva personala serge celibidachi jpg
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
microbuz austria facebook webp
image
image