Fătul aruncat la gunoi s-a născut viu!

Ultima actualizare:

    Fătul a fost găsit în gunoi
Fătul a fost găsit în gunoi

Nou născutul care a fost găsit mort într-un sac menajer de nylon, la un container de gunoi de pe strada Lânii, s-a născut viu. Poliţiştii o caută acum pe mamă pentru a răspunde în faţa legii pentru pruncucidere.

Cercetările au fost preluate de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul de Minori şi Familie Braşov. Aceştia spun să bebeluşul, care era o fetiţă în greutate de circa 2,5 kg, s-a născut viu şi dacă i s-ar fi acordat primele îngrijri medicale necesare unui nou născut, micuţa ar fi supravieţuit.

„Potrivit raportului medico-legal nou născutul a avut o moarte violentă care s-a datorat neacordării primelor îngrijri medicale fiindcă ll ar fi trebuit să fie aspirat şi curăţat de sânge. Nu s-au găsit urme de violenţă pe cap, corp şi membre. Cercetările continuă acum pentru identificarea mamei şi tragerea ei la răspundere pentru pruncucidere dacă legiştii stabilesc că mama a avut discernământ când şi-a abandonat bebeluşul. Investigaţiile medicale vor continua şi cu o analiză histo-patologică pentru a stabili dacă nu cumva nou născutul nu a murit din cauza unei malformaţii“, a precizat Lucreţia Teleky, prim procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul pentru Minori şi Familie Braşov.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
bella hadid profimedia jpg
Friptură din carne roșie FOTO Shutterstock
Timișoara, destinația anului FOTO Shutterstock
Aer conditionat FOTO Shutterstock jpg
mihaela bilic slabit colaj facebook pixabay jpg
virus ebola foto shutterstock
infractori canada romani jpg
urs soricei captura video jpg
image
image