FC Timişoara, salvată de Axente

Ultima actualizare:

Eric, golgheter du­­pă două etape. Brazili­­anul Mediaşului a deschis scorul aseară, din penalty, în minutul 15 al meciului.

Eric a ajuns la cota patru în acest campionat, după ce etapa trecută, contra Victoriei Brăneşti, a punctat de două ori.

Axente, omul decisiv! Timişorenii au alergat după egalare, entuziasmaţi şi de golul lui Magera, venit în minutul 72.

Norocul a ţinut cu bănăţenii, care în ultimul minut de joc au egalat prin Axente, omul salvator pentru Timişoara şi în victoria din Finlanda, din preliminariile Ligii Europa, cu MyPa.

Mediaş, "complexul" Timişoarei! Disputa de ieri a fost a şaptea dintre cele două echipe.

Gaz Mediaş a bătut de trei ori, iar Timişoara doar de două ori. Două dintre dispute s-au încheiat le egalitate.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
trump  jpg
somn png
casa Cuenca  spania jpg
vaci facebook jpg
bucurie dans magyar scena jpg
accident ilfov facebook jpg
muntenegru jpg
Tradiții în Lunea Paștelui în Poienile de sub munte Maramureș Sărbătoarea bunicilor și străbunicilor Foto My Romania Vlad Dumitrescu jpg
image
image