Furioşi pe Hagi, fanii Galatei au plecat de la stadion cu zeci de scaune rupte

Ultima actualizare:
Google Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

Potrivit sursei citate, fanii au procedat astfel în semn de protest faţă de conducerea clubului şi de jucători.

"Măcar să nu fi pierdut acest ultim meci pe Ali Sami Yen. Era un meci de adio. Conducerea şi jucătorii sunt responsabili pentru această ruşine", au declarat unii suporteri.

Fanii echipei Galatasaray au început să rupă scaune din tribune şi să le arunce în direcţia terenului încă din minutul 80 al partidei cu Genclerbirligi.

"Voci ce au cerut demisia, fluierături, scaune rupte şi fotbal mediocru...", a caracterizat ajansspor.com partida de sâmbătă seară, în timp ce Takvim a scris că Galatasaray a avut "un adio trist" pe stadionul Ali Sami Yen.

"Galatasaray, care a început prost sezonul, a fost învinsă de Genclerbirligi în ultimul meci de campionat pe arena Ali Sami Yen, care a fost inaugurată în 1964, şi şi-a supărat din nou suporterii", menţionează jurnalul turc.

Galatasaray, echipă antrenată de Gheorghe Hagi, a fost învinsă, sâmbătă, pe stadionul Ali Sami Yen, cu scorul de 2-0 (2-0), de echipa Genclerbirligi, într-un meci din etapa a XVI-a a campionatului Turciei. Din 2011, Galatasaray va juca partidele de pe teren propriu pe un stadion nou, Turk Telekom Arena, care va fi inaugurat la 15 ianuarie.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
WhatsApp Image 2026 05 14 at 15 27 42 jpg
Odihnă, flori, somn jpg
parcometru pixabay jpg
clei pom vecteezu jpg
piersici getty1 jpeg
curatenie, foto shutterstock jpg
suc cola suc acidulat bauturi carbonatate shutterstock 361921463 jpg
Pensie - teapa online - frauda bancara - pensionar - telefon - card FOTO shutterstock
image
image