Gripa nouă a mai omorât un român

Ultima actualizare:

Se pare că persoana respectivă, un tânăr, suferea de diabet, boală care i s-a descoperit când a fost internat.

De aceea, acesta nu urma nici un tratament specific, virusul AH1N1 găsind un teren propice, fapt ce a dus la apariţia complicaţiilor şi apoi la deces.

Al treilea, în România. Până la ora actuală, în ţara noastră s-au înregistrat 2.975 de cazuri de gripă porcină, 145 fiind confirmate, în ultimele 24 de ore.

Potrivit OMS, virusul AH1N1 a ucis, până acum, peste 7.800 de oameni, în întreaga lume.

Mai citeşte:

Gripa porcină a ucis 300 de europeni într-o săptămână«Sunt doctor şi nu vreau să mă vaccinez!»Ne-am plimbat printre bolnavii de porcinăAl doilea deces cauzat de gripa pocină în România!Îşi plânge soţul cu masca la gurăPrimul deces cauzat de gripa porcină în România!Streinu-Cercel: Până la 6.000 de posibile decese în România, din cauza gripei porcine6 români cu porcină se zbat între viaţă şi moarteVirusul ucigaş face ravagii în ţările din jurul României



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
human bone pixabay jpg
engelbachm iran 6918095 jpg
Ion Raţiu este prezentat drept „un constant opozant al lui Nicolae Ceauşescu “ în cei 50 de ani de exil jpeg
abstract blur supermarket department store (7) jpg
image png
full shot senior man with yoga mat jpg
fructe freepik1 jpeg
Dronă Constanța FOTO Facebook
image
image