Horia Brenciu i-a adus un omagiu lui Şerban Ionescu în spectacolul «My Way»: «A fost un om căruia i-a plăcut viaţa»

Ultima actualizare:

    Horia Brenciu: FOTO Facebook
Horia Brenciu: FOTO Facebook

Celebrele şi nemuritoarele piese ale lui Frank Sinatra au fost puse în scenă, joi seara, de Horia Brenciu şi HB Orchestra, în spectacolul "My Way", care s-a desfăşurat la Sala Palatului din Capitală în faţa a peste 4.000 de oameni.

Horia Brenciu a deschis concertul puţin după ora 20,00, când sala devenise neîncăpătoare. Oamenii veniţi în număr foarte mare, la spectacol, nu au mai apucat un loc pe scaune şi au fost nevoiţi să stea în picioare.

Artistul în incursiunea sa prin muzica anilor '30 a fost însoţit de trei backing vocals, peste 25 de instrumentişti, o echipă de balet şi o serie de invitaţi.

În spectacolul de aseara cântăreţull i-a dedicat o piesă "That's Life" regretatului actor Şerban Ionescu, despre care a spus că "a fost un om căruia i-a plăcut viaţa şi s-a luptat până în ultima clipă pentru ea".



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
telefon, foto shutterstock jpg
wizz air avion jpg
Burj Al Arab, foto Shutterestock jpg
Nicușor Dan, la Bruxelles FOTO Profimedia
Cipru, foto Shutterstock jpg
Faleza 23 august, foto Shutterstock jpg
sacaramb panorama2 jpg
bloc vechi jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net