IAR SE ÎMPUȘCĂ ELEVII ÎN AMERICA: Incident cu armă la o şcoală din Atlanta

IAR SE ÎMPUȘCĂ ELEVII ÎN AMERICA: Incident cu armă la o şcoală din Atlanta

Ultima actualizare:

    Pistol (FOTO Arhiva Click!)
Pistol (FOTO Arhiva Click!)

Un elev de 14 ani, împuşcat în cap într-o şcoală din Atlanta, Georgia, este „conştient şi respiră", potrivit datelor poliţiei.

Atacul s-a petrecut în apropiere de Price Middle School din Atlanta, a transmis un reprezentat al poliţiei locale, Carlos Campos pentru Atlanta Journal-Constitution. Victima a fost transportată imediat la spital.

Suspectul este tot un elev de la aceeaşi instituţie de învăţământ, arma fiind recuperată. Un profesor a fost rănit uşor, în timp ce alerga de la faţa locului. Incidentul s-a produs la ora 2:00 pm. La 3:45 p.m. părinţii îngrijoraţi au fost anunţaţi că toţi copiii erau în siguranţă.

Părinţilor nu le-a fost permis să ia copiii de la şcoală, aceştia fiind transportanţi în autobuze speciale, spre locurile de parcare din apropiere sau la biserica din cartier, fiind escortaţi de poliţie. Autobuzele au plecat de la şcoală la două ore de la incident.

Kasim Reed, primarul oraşului, a afirmat într-un comunicat de presă: „Violenţa şi armele în interiorul şi în afara şcolilor este pur şi simplu de neconceput şi trebuie să înceteze. Prea mulţi tineri sunt răniţi şi prea multe familii suferă.

Mă rog ca elevul care a fost împuşcat astăzi la Price Middle School în Atlanta să îşi revină cât mai repede şi să se întoarcă acasă la familia sa şi la prieteni. Aş mai vrea ca elevii, familiile şi profesorii de la Price Middle School să ştie că suntem alături de ei şi le vom oferi sfaturi şi îndrumări."



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
taxa de pod fetesti jpg
muzeu dorset nud profimedia jpg
cai nan pui prajit captura video jpg
congelator frigider istock jpg
image png
image png
ploaie de stele pexels jpg
ryanair avion jpg
image
image