Iniesta: "Nu merit Balonul de Aur"

Ultima actualizare:

"Cine sunt eu să spun că merit să câştig Balonul de Aur? Aş minţi dacă aş spune că mi-e indiferent. Însă nu este o obsesie. Faptul că am fost inclus în lista celor 23 de jucători nominalizaţi pentru acest trofeu este ceva special", a precizat Iniesta într-un interviu acordat publicaţiei franceze L'Equipe.

Jucătorul crede că marcarea unicului gol din finala Cupei Mondiale nu reprezintă un argument suficient pentru ca el să primească Balonul de Aur. "Nu cred că un jucător câştigă Balonul de Aur graţie unui gol. Sneijder trebuie să ia acest trofeu. Eu nu îl merit. Xavi, Lionel Messi şi Iker Casillas sunt următorii, după Sneijder, care ar merita să câştige acest trofeu"", a mai spus mijlocaşul Barcelonei.

Mijlocaşul Andres Iniesta a marcat golul care a adus victoria Spaniei în finala Cupei Mondiale în faţa Olandei.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Plajă la Eforie Nord FOTO Shutterstock
Tineri care se muta intr-un apartament in chirie FOTO Shutterstock
omizi1 jpeg
dieta slabit istock jpg
bani portofel jpg
oaie armura captura video jpg
Un traseu romantic prin Bavaria jpeg
somn istock jpg
image
image