Instanţa a decis în războiul dintre Sînă şi foştii colegi! Cine păstrează numele Akcent

Ultima actualizare:
Akcent
Akcent

Magistraţii Curţii de Apel Bucureşti au decis, joi, ca Adrian Sînă să păstreze numele Akcent.

Se pare că Adrian Sînă înregistrează succes, după succes! La o zi după lansarea noului single ce se bucură de reacţii extraordinare în rândului fanilor şi al posturilor de radio româneşti şi nu numai, Adrian Sîna a mai marcat o reuşită: a câştigat procesul cu foştii colegi de trupă, instanţa hotărând ca el să păstreze numele Akcent.


    Akcent
Akcent

Curtea de Apel Bucureşti a respins apelul foştilor prieteni şi colegi de trupă, Mihai Gruia şi Sorin Brotnei. Decizia este definitivă, apelul a fost considerat de Justiţia Română ca fiind nefondat: "Respinge apelul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată în şedinţa publică."

Astfel, potrivit hotărârii judecătoreşti, numele Akcent va rămâne la casa de discuri Roton şi la Adrian Sînă, omul care a înfiinţat trupa Akcent în 1998 şi care a creat majoritatea hiturilor ce i-au facut cunoscuţi în toată lumea.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
moldovean mutat in marea britanie jpg
image png
Oradea Foto Primăria Oradea jpg
somn dormit adobestock jpg
lai man nung Td6Yy3S3Ls0 unsplash jpg
yosuke ota y2eGi21ySKs unsplash jpg
grau cereale combina treierat   foto pixabay jpg
314410864 5987161787984531 8256225601349407602 n jpg
image
image