Interlopi eliberaţi de un judecător pentru 36.000 de euro

Ultima actualizare:

    Judecătorul Dumitru Rebegea
Judecătorul Dumitru Rebegea

Judecătorul Dumitru Rebegea, şeful Secţiei penale a Tribunalului Prahova, a fost reţinut de procurorii anticorupţie pentru luare de mită.

Magistratul a luat «şpagă» 36.000 de euro şi a dispus eliberarea a doi interlopi periculoşi.

Potrivit anchetatorilor, judecătorul ar fi primit de la o avocată, în două tranşe, suma de 36.000 de euro, pentru a favoriza doi interlopi din Prahova, care aveau dosare pe rolul instanţei respective.

Astfel, Dumitru Rebegea i-a eliberat pe doi dintre cei mai periculoşi interlopi prahoveni, Sandu Zamfir, zis Austrianu, şi Florin Pârjol, capul clanului Ghenosu.

Magistratul o învăţa pe avocată cum să scape legal clienţii ei din arest. Sandu Zamfir era cercetat pentru mai multe infracţiuni de şantaj şi înşelăciune, iar  Florin Pârjol pentru şantaj şi fraude financiare.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
cocaina gasita in ghiozdan jpg
image png
copii gasiti morti jpg
image png
delta dunarii jpg
Piața Sfatului din Brașov (© Pixabay)
saracie freepik jpg
image png
image
image