Avertismentul directorului Moderna: „Vor apărea mai multe variante Covid în următoarele şase luni”

Ultima actualizare:

    Stephane Bancel este CEO-ul companiei ModernaFoto: Profimedia
Stephane Bancel este CEO-ul companiei ModernaFoto: Profimedia

Stephane Bancel, CEO-ul Moderna, a mărturisit că se aşteaptă să apară mai multe variante Covid-19 în lunile următoare.

"Noi variante de îngrijorare continuă să apară în întreaga lume. Şi credem că în următoarele şase luni, pe măsură ce emisfera sudică intră în anotimpurile de toamnă şi iarnă, am putea vedea mai multe variante de îngrijorare. Credem că vor fi necesare doze de rapel, deoarece credem că virusul nu va dispărea”, a spus Bancel, care a subliniat astfel în curând ar putea fi nevoie de o a treia doză de vaccin Moderna.

Declaraţiile lui Stephane Bancel vin la o zi după ce compania pe care o conduce a anunţat că o variantă îmbunătăţită a vaccinului său a generat un răspuns imun promiţător împotriva variantelor B.1.351 şi P.1, identificate pentru prima dată în Africa de Sud şi, respectiv, în Brazilia. De atunci, variantele s-au răspândit în alte ţări, inclusiv în S.U.A.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Tendinte design interior 2025 mocha mousse  Foto ineditdesign png
canicula jpg
apartament, foto shutterstock jpg
Transfăgărășan văzut din dronă FOTO Shutterstock
728162500 4486131701708365 2186968559955679108 n jpg
loto istock jpg
politie olanda 20473000 jpg
centura adobestock jpg
image
image