CNN a concediat trei angajaţi pentru că au venit la birou nevaccinaţi

Ultima actualizare:

    Jeff Zucker, şeful CNNfoto: Getty Images
Jeff Zucker, şeful CNNfoto: Getty Images

Postul CNN a concediat trei angajaţi pentru că au încălcat politica prin care aceştia trebuie să se vaccineze contra Covid-19, scrie independent.co.uk.

Jeff Zucker, şeful CNN, le-a reamintit angajaţilor că vaccinarea este obligatorie dacă se întorc la birou sau merg pe teren, unde intră în contact cu alţi angajaţi. "Vreau să fiu clar - avem toleranţă zero în privinţa acestei politici", a scris Zucker, preşedinte al departamentului de ştiri şi sport pentru WarnerMedia. 

Majoritatea birourilor CNN sunt deja deschise, iar Zucker a spus că mai mult de o treime din membrii personalului de la ştiri s-au întors la serviciu. El a mai a spus că masca va fi necesară în birourile din Atlanta Washington şi Los Angeles atunci când oamenii nu mănâncă, nu beau sau sunt într-un spaţiu privat închis.

Citește și:

Dr. Emilian Imbri, mesaj pentru medicii care nu se vaccinează: «Ce caută în meseria asta?»

Grecia impune vaccinarea obligatorie anti-Covid a personalului medical şi reimpune restricţii



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
carne miel  jpg
legume verzi istock jpg
Barfa colegi birou munca FOTO Shutterstock jpg
orez, foto shutterstock jpg
chiuveta istock jpg
emblemă poliţie, Facebook jpg
bijuterii jpg
peste toxic istock jpg
image
image