Lucian Mândruţă: "Apropo de Steve Jobs, mulţi plâng că aşa e moda"

Ultima actualizare:

    Lucian Mandruta
Lucian Mandruta

Pe o reţea de socializare, Lucian Mândruţă şi-a exprimat regretul faţă de trecerea în nefiinţă a lui Steve Jobs.

"Îi datorez o jumătate de oră pe zi din viaţa mea, în ultimii nouă ani. Adică 68 de zile, adică peste două luni, cât mi-a făcut economie de timp faptul că lucrez pe Mac. N-am iPhone şi nici iPad, dar sper ca duhul lui să nu ia asta drept un afront. Cred că cel mai bun lucru pe care l-a făcut e sistemul de operare Mac OS X. Şi speech-urile alea minunate de la lansări", a spus Mândruţă.

El n-a uitat să-i taxeze pe cei care jelesc atunci când moare cineva despre care habar n-au cine este. "Apropos de Steve Jobs: asistăm încă o dată la fenomenul plânsului fără motiv, altul decât moda. O mulţime de oameni care n-au nici o idee despre ce-a însemnat el pentru revoluţia IT îl plâng cu lacrimi mari, care cad peste ecranul iPhone-ului 4 alb, în Mercedesul clasa E alb, în faţa terasei cu scaune albe, unde se duc la un suc comemorativ de dimineaţă, după o noapte grea la club".



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
fereastra gett creta jpeg
salcie plangatoare istock jpg
meniu restaurant jpg
Caniculă  Foto Freepik (1) jpg
Design fără titlu (9) png
nemesia istock jpg
index webp
image
image