Pandemia ne-a făcut să bem alcool şi să fumăm mai mult

Ultima actualizare:

Studiu îngrijorător cu privire la efectele perioadei de carantină şi izolare la domiciliu din 2020! Statistic, am consumat mai mult alcool şi ţigări în pandemie.

Un studiu realizat de cercetătorii americani din cadrul sistemului de sănătate a arătat că la nivelul SUA, în 2020, cantitatea de alcool şi de tutun consumată a fost una enormă. Au fost studiaţi 2.700 de voluntari şi s-a observat că timpul petrecut în faţa televizorului, telefonului şi a calculatorului a crescut cu 60%, cantitatea de alcool consumată a crescut cu 23% şi cantitatea de alcool a crescut cu 9%. Timpul alocat sportului şi exerciţiilor fizice a scăzut cu 31% şi consumul de alimente fast-food a scăzut cu doar 1,41%. Majoritatea celor studiaţi obişnuiau să consume în mod regulat mâncare de tip fast-food sau carne procesată (n.r. mezeluri) în proporţie de 77%. SUA au înregistrat 45,8 milioane de infectări şi 744.385 de decese din cauza COVID-19.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Cumparaturi in magazine  Foto Freepik com jpg
postura getty1 jpeg
atentatul din 11 septembrie jpg
gaini curte istock jpg
rana peste iepure jpg
ciocan judecator
canicula bucuresti jpg
dinamo facebook jpg
image
image