Premierul britanic Boris Johnson, în autoizolare după ce a intrat în contact cu o persoană infectată cu Covid-19

Ultima actualizare:

    Boris Johnson a trecut prin experiența Covid-19 în aprilie, atunci când a fost internat în spitalFoto: Getty
Boris Johnson a trecut prin experiența Covid-19 în aprilie, atunci când a fost internat în spitalFoto: Getty

Premierul britanic Boris Johnson tse va autoizola după ce a intrat în contact cu o persoană care a fost testată pozitiv la noul cornavirus. Şeful guvernului de la Londra, care a fost internat pentru infecţie cu coronavirus în luna aprilie, nu are simptome. Anunțul a fost făcut duminică (15 noiembrie) de biroul acestuia din Downing Street.

”Îşi va efectua activităţile din Downing Street, inclusiv cele referitoare la reacţia guvernului la pandemia de coronavirus”, a spus un purtătorul de cuvând al premierului. Boris Johnson a fost spitalizat mai devreme în acest an pentru Covid-19. Conform presei britanice, Johnson a petrecut aproximativ 35 de minute cu deputatul conservator Lee Anderson, care a avut rezultat pozitiv la coronavirus.

”Premierul este bine şi nu are simptome de Covid-19”, a mai spus purtătorul de cuvânt, potrivit news.ro.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Michael Jackson 01 foto GettyImages 88688373 jpg
Drapel Romania MAPN FOTO MAPN jpg
vama bulgaria profimedia jpg
667603927 1490937755734158 7052397436228229917 n jpg
image png
image png
Pensionari făcând calcule FOTO: Shutterstock
canicula bucuresti jpg
image
image