Preşedintele Dodon, implicat într-un grav accident de circulaţie. A fost transportat la spital

Ultima actualizare:

    Igor Dodon a fost transportat la spitalFoto: Facebook
Igor Dodon a fost transportat la spitalFoto: Facebook

Preşedintele Republicii Moldova, Igor Dodon, a fost implicat, duminică după-amiază, într-un accident grav petrecut la Străşeni. Două maşini din coloana oficială au fost implicate în accidentul rutier. Potrivit protv.md, persoanele aflate în automobilele implicate în accident au primit asistenţă medicală. Maşina preşedintelui s-a ciocnit de un camion al unei firme avicole.

Accident grav, duminică după-amiază, în care preşedintele Republicii Moldova a ajuns la spital, transmite digi24.ro. Poliţia cercetează circumstanţele producerii accidentului. 

Potrivit Marianei Beţivu, ofiţerul de presă al Inspectoratului General de Patrulare, accidentul, în care a fost implicată coloana prezidenţială, s-a produs pe Şoseaua Chişinău-Călăraşi, transmite protv.md. În maşina care s-a răsturnat se aflau preşedintele, mama lui şi un copil. Şoferul maşinii preşedintelui este în stare bună, iar şeful de stat al Republicii Moldova ar fi se pare în afara oricărui pericol, dar a fost dus pentru investigaţii la spital. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
somn copii pixabay jpg
somon peste dieta masa istock jpg
vivolino kotor 812818 jpg
young man climbing stairs pedestrian subway jpg
living room 1835923 1280 jpg
spania ambulanta foto flickr png
BeFunky collage   2026 04 11T162930 604 jpg
Palas Iasi 7 1024x682 jpg
image
image