VIDEO ŞOCANT Cum sărbătoresc chinezii din Yulin «Festivalul Câinelui»

Ultima actualizare:
Câinii sunt vânduţi în pieţele din oraş
Câinii sunt vânduţi în pieţele din oraş

În cultura chineză există o zicală despre cei din sudul acestei ţări, care au o tradiţie în a consuma carne de câine. Se spune că aceştia mănancă orice găsesc şi are patru picioare, mai puţin masa.

Viaţa de câine în Yulin poate fi considerată cea mai grea în lumea patrupedelor. Comunitarii noştri s-ar considera norocoşi dacă ar putea vedea şi conştientiza tot ce se întâmplă în sudul Chinei. Poate cel mai controversat festival are loc anual aici. Activiştii pentru drepturile animalelor din China şi din întreaga lume au condamnat pe toate reţelele de socializare şi nu numai acest obicei barbar. Ei au cerut cu insistenţă interzicerea consumului de "cel mai bun prieten al omului".

Atenţie! Urmează imagini ŞOCANTE!


    Câinii sunt vânduţi în pieţele din oraşFoto Vice
Câinii sunt vânduţi în pieţele din oraşFoto Vice

Autorităţile susţin că traficul de carne de câine e ilegal, necorespunzător şi crud, dar asta nu-i împiedică pe localnici să sărbătorească solstiţiul de vară. Cei de la Vice au trimis o echipă de filmare în zonă în plin festival, iar aceştia ne-au relatat cele întâmplate.

Clipul de mai jos conţine imagini ŞOCANTE care vă pot afecta emoţional



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
lai man nung Td6Yy3S3Ls0 unsplash jpg
yosuke ota y2eGi21ySKs unsplash jpg
grau cereale combina treierat   foto pixabay jpg
314410864 5987161787984531 8256225601349407602 n jpg
salvamar
concurs mancat brasov jpg
Contract - credit - banca FOTO Shutterstock
Design fără titlu (5) png
image
image