Juventus, bătută acasă de Palermo

Venirea antrenorului Luigi del Nerri nu i-a trezit pe torinezi, care păreau în creştere de formă după victoria cu 4-0 de pe terenul lui Udinese. Totuşi, Juve a cedat clar, acasă, în faţa lui Palermo, echipă care se află pe locul 16 în  Serie A!

Sicilienii au luat conducerea încă din minutul 2, prin Pastore, apoi au dus scorul spre proporţii de neprezentare, prin Ilicici (62) şi Bovo (85). Golul de onoare al gazdelor a fost înscris de Iaquinta în minutul 89.

La Palermo fundaşul Dorin Goian nu a fost inclus în lot, fiind indisponibile din cauza unei accidentări mai vechi.

Juventus Torino are doar o victorie în patru meciuri jucate şi ocupă locul 14 în Serie A, scaunul antrenorului Del Nerri clătinându-se din ce în ce mai tare.