Krasici, eroul sârb al lui Juventus!

După duşul rece încasat tot acasă, 1-3 cu Palermo, torinezii au mai avut o şansă să-şi reabilitateze imaginea în faţa propriilor fani şi i-au "executat" pe cei de la Cagliari.

Krasici a deschis scorul încă din minutul 3, dar Matri le-a dat emoţii gazdelor în minutul 20 când a egalat. Acelaşi excelent Krasici a mai marcat în mintutele 34 şi 70 şi împreună cu Bonucci (57) au dus scorul la 4-1. Oaspeţii au mai înscris prin acelaşi Matri, dar golul său a punctat doar la impresia artistică.

Miloş Krasici (26 de ani), noua vedetă a lui Juventus, a venit la Torino în această vară, de la ŢSKA Moscova, pentru suma de 15 milioane de euro.

După victoria de aseară, Juventus a urcat până pe locul 9, la trei puncte distanţă de liderul Inter Milano.