Lăcătuş: "Jocul nostru a suferit în prima repriză"

"Sunt mulţumit de aceste trei puncte, deşi jocul a suferit în prima repriză, dar important este că am revenit în partea a doua, când jucătorii au fost mai agresivi şi nu au dat posibiltatea adversarilor să aibă posesie în jumătatea noastră. Este bine pentru moralul echipei, pentru linişte pentru a ne pregăti pentru următoarele partide. Toată lumea se aşteapă ca Steaua să defileze cu echipe modeste, dar nu este aşa simplu, pentru că întâmpini greutăţi pe parcursul meciului. Sunt mulţumit mai ales de jocul din repriza a doua. Voi încerca să dau posibilitatea şi jucătorilor care au evoluat mai puţin să demonstreze că merită să fie titulari. Nu pot face multe astfel de schimbări pe parcursul campionatului, dar voi încerca", a declarat Lăcătuş.

Tehnicianul a subliniat că miercuri va decide cine va intra în lot şi în teren la meciul din Cupa României cu Sportul Studenţesc: "Miercuri vom decide cine va intra în lot şi pe teren, nu e uşor să joci la 48 de ore. Sper ca jucătorii să demonstreze că merită să fie titulari".

Echipa Steaua a învins, luni seară, pe teren propriu , cu scorul de 2-0 (0-0), formaţia Pandurii Târgu Jiu , în ultimul meci al etapei a XII-a a Ligii I, ambele goluri fiind marcate de Bogdan Stancu.

Tom Parker Bowles cu Printul William si Printul Harry la nunta lui Charles cu Camilla   profimedia 0218936184 jpg