Leo Iorga a părăsit trupa Pacifica

Ultima actualizare:

    Solistul are un nou  proiect cu  Adrian Ordean (FOTO: ARHIVA PERSONALĂ)
Solistul are un nou proiect cu Adrian Ordean (FOTO: ARHIVA PERSONALĂ)

După 16 ani de când n-au mai cântat împreună, solistul Leo Iorga (47 de ani) şi chitaristul-compozitor Adrian Ordean au făcut un nou proiect muzical.

Astfel că, Leo renunţă să mai cânte alături de formaţia Pacifica, iar începând cu 15 octombrie va activa în noua trupă.

„După câţiva ani buni vom cânta din nou împreună! Este vorba despre un proiect conturat în urmă cu trei săptămâni, vizând în primul rând un grup vocal-instrumental într-o formulă de excepție, cu un material nou pe care îl vom prezenta pe piaţă curând.

Componența acestui grup este Adrian Ordean - chitară, Dan Şteţco „Polymoog" - claviaturi, Marian Mihăilescu - chitară bass, Cristi Iorga - tobe, Alex Ardelean - chitară şi Leo Iorga - voce.

Alături de piesele noi, repertoriul va conţine, evident, hiturile compuse de Adi Ordean şi cântate de mine între '88 şi '96 - «Trenul Pierdut», «Singur în noapte», «Cine-i vinovat?», precum şi alte cântece lansate împreună sau cover-uri", a declarat Leo, pentru Click!



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
bucuresti piata unirii foto pixabay jpg
piscina istock jpg
P 20 Sfintii Petru si Pavel WC jpg
WhatsApp Image 2026 06 28 at 13 39 33 jpeg
avion franta reuters1 jpeg
Daci infatisati pe columna lui Traian foto wikimedia commons jpg
Candidatura Dianei Sosoaca la alegerile prezidentiale a fost respinsa, foto arhiva  jpg
ursi  jpg
image
image