Lovitură pentru Antena 3: Ioana Băsescu a dat în judecată postul de televiziune

Ultima actualizare:

    Ioana Băsescu
Ioana Băsescu

Fiica cea mare a şefului statului, Ioana Băsescu, a dat în judecată postul de televiziune Antena 3, procesul având obiectul "acţiune în răspundere delictuală" şi urmând să se judece la Tribunalul Bucureşti.

Acţiunea în instanţă a fost înregistrată la 5 mai şi nu a primit, deocamdată, un prim termen de judecată, scrie Mediafax.

În procesul cu SC Antena 3 SA, fiica cea mare a lui Traian Băsescu va fi reprezentată de societatea de avocatură Badea, Popa şi Asociaţii.

Demersul Ioanei Băsescu vine după ce postul Antena 3 a difuzat mai multe emisiuni în care a fost mediatizată o anchetă jurnalistică legată de terenul achiziţionat de aceasta la Nana, dar şi de presupuse legături de afaceri ale fiicei preşedintelui.

Mihai Gâdea, directorul Antenei 3. (Foto: Sever Gheorghe)

simeon stalpnicul png


Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
printul william copii gettyimages jpg
cadouri craciun jpg
Rugaciune 1 890x501 jpg
lumanare craciun pexels1 jpeg
alex piturca jpg
planta cracin jpg
image png
medic explica mulaj pancreas si vezica biliara  (1) jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net