Lucescu: "Mă aşteptam să batem Arsenalul"

Ultima actualizare:

Tehnicianul român a declanşat un adevărat război al declaraţiilor după meciul din tur, câştigat cu 5-1 de englezi, când a dat vina pe arbitraj pentru diferenţa mare de scor.

"A fost o victorie importantă la care mă aşteptam. Am spus la conferinţa de presă dinainte de meci că rezultatul de la Londra nu a reflectat realitatea din teren. Arbitrul a influenţat jocul atunci. Poate nu e toată lumea de acord, dar aşa a fost. Eu mi-am protejat jucătorii şi le-am dat încredere. Victoria din acest meci a fost importantă pentru că ne-a demonstrat că nu suntem cu nimic mai prejos decât Arsenal".

Răzbunarea lui Lucescu a fost cu atât mai dulce cu cât golul victoriei a fost marcat de Eduardo, fost jucător al lui Arsenal, transferat în această vară pentru 6 milioane de euro.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
engelbachm iran 6918095 jpg
Ion Raţiu este prezentat drept „un constant opozant al lui Nicolae Ceauşescu “ în cei 50 de ani de exil jpeg
abstract blur supermarket department store (7) jpg
image png
full shot senior man with yoga mat jpg
fructe freepik1 jpeg
Dronă Constanța FOTO Facebook
varza gratis jpg
image
image