Messi: "Sper ca Xavi sau Iniesta să primească Balonul de Aur"

Ultima actualizare:

"Sigur că ultima Cupă Mondială va cântări greu în decizia finală de acordare a trofeului. Din acest punct de vedere, Xavi şi Iniesta sunt avantajaţi faţă de mine. Dar dacă nu voi câştiga eu trofeul, sper să o facă unul dintre cei doi. Merită!", a declarat Messi.

Întrebat pe cine consideră cel mai bun antrenor al al anului, Messi a rămas fidel echipei sale de club: "Guardiola. Nu doar pentru că este un antrenor care câştigă, ci şi pentru filozofia sa de joc. Sosirea sa în funcţia de antrenor a echipei FC Barcelona a însemnat debutul unei perioade fantastice. Evident, nu îl uit pe Jose Mourinho. După «tripla» pe care a reuşit-o la Inter, a început să dea o nouă imagine clubului Real Madrid. Dar, cum spuneam, Cupa Mondială va avea o importanţă decisivă în acordarea premiilor de la finalul anului. De aceea, cred că şi Vicente del Bosque sau Joachim Löw pot pretinde titlul de cel mai bun antrenor".

Balonul de Aur va fi acordat la 10 ianuarie 2011.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Plajă la Eforie Nord FOTO Shutterstock
Tineri care se muta intr-un apartament in chirie FOTO Shutterstock
omizi1 jpeg
dieta slabit istock jpg
bani portofel jpg
oaie armura captura video jpg
Un traseu romantic prin Bavaria jpeg
somn istock jpg
image
image