Mica de la Abracadabra va pleca astăzi pe ultimul drum

Mica de la Abracadabra va pleca astăzi pe ultimul drum

Ultima actualizare:

Până duminică după-amiază, trupul neînsufleţit al Micăi este depus la capela Bisericii Sfântul Gheorghe de pe Calea Plevnei din Capitală. Mica, suferindă de ciroză în stadiu avansat, a murit joi la Institutul Clinic Fundeni, la vârsta de 31 de ani.

După ce s-a rupt, profesional, de colegii de la Abracadabra, Mica a preferat să facă Facultatea de Limbi şi Literaturi Străine. De asemenea, ea a terminat două doctorate la Oxford, respectiv la Viena.

A fost decizia mea să nu continui. Ruxandra Ion chiar mi-a reproşat, ca o mamă, când ne-am văzut ultima oară, că n-am continuat pe acel drum. Nu-mi pare rău, pentru că am altă vocaţie. Cânt foarte mult, chiar sunt pe cale să-mi fac o formaţie“, spunea Mica.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
curatenie frigider getty1 jpeg
Banane  jpg
echinoctiu istock jpg
Donald Trump la Dineul anual al Asociației Corespondenților de la Casa Albă FOTO Profimedia
mucegai baie istock jpg
planta langa chiuveta jpg
pod jpg
marea britanie png
image
image