A furat 100.000 de lei de la firma de salubritate din Iași

Ultima actualizare:

    Reprezentanții firmei  Salubris au făcut  plângere penală
Reprezentanții firmei Salubris au făcut plângere penală

Un ieșean este acuzat de înșelăciune, după ce a pus mâna pe 100.000 de lei, bani ai firmei de salubritate din Iași. Reprezentanții Salubris au spus în instanță că, în urma relaţiilor contractuale pe care firma le are cu un furnizor de combustibil, la data de 1 martie 2017, au primit o notificare din partea acestuia, prin care i comunica numărul de cont în care urmau a fi efectuate plăţile.

Au virat banii și au recunoscut că nu au verificat dacă respectivul cont aparţine furnizorului. Prin urmare, nu au sesizat faptul că plata făcută nu îi aparţine respectivei firme, ci unei persoane fizice, care a retras suma de bani de la diferite bancomate. Băncile nu au dezvăluit în contul cui au ajuns banii depuşi de Salubris SA, astfel că societatea s-a adresat şi Poliţiei cu o plângere penală pentru înşelăciune. Dosarul este în stadiul de cercetări. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
crini jpg
Beach Please 2 jpeg
Elena Ceausescu FOTO Profimedia
Gravida Pixabay jpg
Munții Ciucaș  Foto Lucian Ignat (4) jpg
WhatsApp Image 2026 06 24 at 17 57 29 jpeg
autoritatile din harghita au lansat o campanie de strangere de fonduri pentru persoanele ranite de ursi 18591228 jpeg
Bancnote lei bani FOTO Shutterstock jpg
image
image