A furat 150.000 de euro din banii bolnavilor de la Spitalul «Victor Babeş»!

Ultima actualizare:

Anişoara Bărbulescu a fost arestată preventiv pentru 29 de zile, potrivit România TV.  Ea este acuzată de peste 400 de fapte de delapidare, fals în înscrisuri oficiale şi uz de fals.

În calitate de contabil şef în cadrul Biroului financiar-contabil al Spitalului "Victor Babeş" din Capitală, ea şi-ar fi însuşit din veniturile instituţiei, în mod repetat, suma de 672.416 lei, adică aproximativ 150.000 de euro. Totul s-a întâmplat în perioada vianuarie-septembrie 2012.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
image png
Pensionari făcând calcule FOTO: Shutterstock
canicula bucuresti jpg
romani marea britanie jpg
image png
loto png
loto bulgaria foto x jpg
image
image