A găsit 15.900 de lei la magazin şi i-a predat Poliţiei

Ultima actualizare:

    Ioan Cernuşcă a predat  ieri banii la Secţia 1  de Poliţie din Iaşi
Ioan Cernuşcă a predat ieri banii la Secţia 1 de Poliţie din Iaşi

Un bărbat de 69 de ani, care a ieşit luni seară la cumpărături într-un supermarket din zona Podu de Piatră din municipiul Iaşi, a găsit o „căruţă” de bani pe jos.

Deşi este vorba de o sumă frumuşică, 15.900 de lei, Ioan Cernuşcă nu s-a gândit niciun moment să păstreze banii.

„I-am întrebat pe cei din jur dacă au văzut pe cineva. Am lăsat numărul meu acolo şi am aşteptat până seara, la ora 20.00. Când am văzut că nu sună nimeni, am anunţat la Poliţie”, povesteşte Ioan Cernuşcă.

Aşadar, bărbatul a mers, marţi dimineaţă, la Secţia 1 de Poliţie din Dacia şi a predat banii găsiţi în magazin. Acum, agenţii îl caută pe cel care a pierdut acea sumă.

„Bărbatul a primit o scrisoare de mulţumire în semn de apreciere pentru spiritul civic de care a dat dovadă în prag de Sărbători”, au transmis reprezentanţii IPJ Iaşi.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
image png
image png
1 numerologie jpg jpeg
Boli cardiace - inimă FOTO shutterstock
Mirosuri neplacute Asa poti avea o casa parfumata si primitoare  Sursa foto shutterstock 1892880535 jpg
radha bivol apa record jpg
intarzieri trenuri 696x522 jpg
Luxemburg, foto Shutterstock jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net