Accident grav în Cluj! Şase răniţi după ce un tramvai şi un troleibuz s-au ciocnit

Ultima actualizare:

    Şase persoane au fost rănite după ce un troleibuz şi un tramvai s-au ciocnit (foto: arhivă)
Şase persoane au fost rănite după ce un troleibuz şi un tramvai s-au ciocnit (foto: arhivă)

Cel puţin şase persoane au fost rănite după ce un troleibuz şi un tramvai s-au ciocnit, joi, sub podul Calvaria din cartierul Mănăştur al municipiului Cluj-Napoca.

Potrivit directorului Companiei de Transport Public (CTP) Cluj, Liviu Neag, accidentul s-a produs după ce șoferul unui troleibuz nu a acordat prioritate unui tramvai, scrie Mediafax.

“Din primele informaţii se pare că troleibuzul nu s-a asigurat, a intrat în tramvai în partea din faţă şi l-a scos de pe şine. Transportul în comun este blocat. Încercăm să remediem situaţia cât mai repede, pentru a putea fi reluat traficul mijloacelor de transport în comun. Se pare că au fost câteva persoane rănite uşor. Împotriva şoferului de troleibuz care a provocat accidentul vom lua măsurile care se impun”, a declarat Liviu Neag, directorul CTP Cluj, potrivit sursei citate mai sus.

La rândul său, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Cluj, Carmen Jucan, a spus că în urma impactului cel puțin șase persoane au fost rănite. “Din primele informaţii, se pare că ar fi vorba despre o neacordare de prioritate, troleibuzul nu a acordat prioritate tramvaiului şi se pare că şase, şapte persoane ar fi suferit leziuni. La faţa locului se acordă îngrijiri”, a declarat Carmen Jucan.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
rosii getty1 jpeg
click ro   Crema SPF 50 față Scutul tău zilnic de protecție și SPF jpg
tumisu heart attack 7479253 (1) jpg
ceai beneficii jpg
gradinarit jpg
nunta pixabay jpg
shingo suzuki libertatea jpg
gatit freepik1 jpeg
image
image