Aici sunt cele mai puţine blocuri reabilitate

Ultima actualizare:

    Edilul le-a cerut constructorilor să fie atenţi la calitatea lucrărilor
Edilul le-a cerut constructorilor să fie atenţi la calitatea lucrărilor

Sectorul 3 e codaş la anveloparea termică a blocurilor, a declarat azi, într-o vizită la câteva şantiere, noul edil Robert Negoiţă. Potrivit acestuia doar 5% din cele peste 2.000 de blocuri din sector sunt reabilitate.

„Mi-am propus să devenim fruntaşi la anveloparea blocurilor. Acum suntem codaşi, doar 5% din cele 2.000 din sector sunt gata”, a precizat Negoiţă, aflat în vizită pe şantierele a două blocuri aflate în reabilitare. El le-a atras atenţia şi constructorilor în privinţa calităţii lucrărilor, dar şi proiectanţilor care trebuie să găsească cele mai bune soluţii de proiectare. „E loc de mai bine! Sunt câteva aspecte unde se pot îmbunătăţi lucrurile. Le transmit tuturor constructorilor care au lucrări în sectorul 3, sa respecte proiectele. Încercăm să le îmbunătăţim din mers. Trebuie să avem cât mai multe locuri anvelopate, iar asta se poate face numai optimizând cheltuielile la maxim. Vrem să alocăm cât mai mulţi bani pe anvelopare termică”, a mai spus edilul.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Testament FOTO Shutterstock
image png
vitamine istock jpg
Ospătar  Foto Freepik com jpg
de la promisiuni la ac iuni chiar renun a firmele la ouale de la gaini chinuite jpg
image png
Michael Jackson 01 foto GettyImages 88688373 jpg
Drapel Romania MAPN FOTO MAPN jpg
image
image