Atracţie la Timişoara: stradă acoperită cu umbrele colorate

Ultima actualizare:

    Timişorenii adoră  să se plimbe pe sub  acoperişul din umbrele
Timişorenii adoră să se plimbe pe sub acoperişul din umbrele

Spectacol cromatic în Timişoara! În weekend, oraşul de pe Bega a găzduit Festivalul Timfloralis, astfel că mii de timişoreni au admirat creaţiile olandezului Dennis Knepkens şi ale altor specialişti în design floral.

În paralel cu Timfloralis, strada Alba Iulia a fost colorată cu sute de umbrele în cadrul proiectului “Colorează Oraşul”, pus la cale de Asociaţia “Noi Re-Creăm”. Este al patrulea an consecutiv în care strada care leagă Piaţa Victoriei de Piaţa Libertăţii are un acoperiş realizat din umbrele colorate. Şi, ca în fiecare an, locul a devenit punct de atracţie atât pentru iubitorii de „selfie”, cât şi pentru cei ieşiţi la promenadă. Membrii Asociaţiei „Noi Re-creăm” spun că nu se vor grăbi să dea jos umbrelele şi că le vor lăsa atâta vreme cât vor rezista în bătaia vântului. 

simeon stalpnicul png


Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
canyon copper smith instagram jpg
sîrski și zelenski   pokrovsk FOTO profimedia jpg
Pensionari discută cu reprezentanții presei și oficialii Caselor de Pensii de care aparțin privind recalcularea pensiei, în București. FOTO Inquam Photos / Octav Ganea
o fosta fabrica de bere din cluj veche de peste doua secole a fost scoasa la vanzare la cat e evaluata 1037452 jpg
Ilse Koch FOTO Reddit jpeg
maia sandu jpg
image png
greenland 1963004 1280 (1) jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net