Au dat 15.000 de euro ca să intre în România

Ultima actualizare:

    Aceştia sunt cei opt inşi care au încercat  să fenteze grăniceriiFoto: Poliţia de Frontieră
Aceştia sunt cei opt inşi care au încercat să fenteze grăniceriiFoto: Poliţia de Frontieră

Opt migranţi de origine asiatică, cu vârste cuprinse între 18 şi 37 ani, au fost prinşi joi, în jurul orei 22.30, de grăniceri în timp ce încercau să intre ilegal în România.

Nu s-au furişat, ci au sărit pur şi simplu gardul de protecţie. Au crezut că dacă este întuneric nu-i vede nimeni. “Poliţiştii de frontieră au descoperit trei chinezi, doi pakistanezi, doi afgani şi un indian, care au încercat să intre ilegal în ţară, evitând efectuarea controlului din Punctul de Frontieră Calafat”, anunţă autorităţile. Aceştia nu aveau la ei documente de identiate şi au mărturisit că au plătit unor călăuze de 15.000 de euro ca să ajungă în România şi de aici la Paris. Din cercetări a reieşit faptul că aceştia au plecat în urmă cu aproximativ o lună din Turcia şi au trecut prin Bulgaria, fiind ajutaţi de doi şoferi. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Michael Jackson 01 foto GettyImages 88688373 jpg
Drapel Romania MAPN FOTO MAPN jpg
vama bulgaria profimedia jpg
667603927 1490937755734158 7052397436228229917 n jpg
image png
image png
Pensionari făcând calcule FOTO: Shutterstock
canicula bucuresti jpg
image
image