Autorităţile au decis: străbunicul de 75 de ani îşi poate creşte în continuare strănepoata

Ultima actualizare:

    Bătrânul Gheorghe Mardari are voie să stea în continuare cu nepoata lui
Bătrânul Gheorghe Mardari are voie să stea în continuare cu nepoata lui

Bătrânul de 75 de ani care era în pericol să-şi piardă strănepoata pe care a crescut-o de la două luni, a fost zilele acestea dezbătut de autorităţi. Decizia a fost una în favoarea lui.

Cazul lui Gheorghe Mardari, un bătrân de 75 de ani care îşi creşte strănepoata de nouă ani şi care, spun autorităţile, era prea bătrân să se ocupe de creşterea unui copil, s-a încheiat in favoarea lui.

Omul va fi lăsat să locuiască în continuare cu Gabriela, pe care o creşte de când avea două luni şi care a fost părăsită de mamă. De când a aflat că va nu i se va lua strănepoata, bătrânul e in culmea fericirii.

Intre timp, fetiţa a vorbit şi cu mama ei, pe care nu a văzut-o niciodată şi care e stabilită în Italia. Aceasta i-a spus micuţei că îi va trimite bani de acum înainte şi că, dacă se va întâmpla ceva cu bunicul ei, o va lua ea în creştere.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
gustari sanatoase 1200x800 jpg
pod grecia png
eroul marilor1 jpeg
politie rusia depositphotos1 jpeg
masini anaf facebook jpg
elefant png
leia jpg
creta png
image
image