Câinele care şi-a mâncat stăpâna, supravegheat timp de 10 zile

Ultima actualizare:

    Acest câine şi-a  ucis stăpâna
Acest câine şi-a ucis stăpâna

Câinele care a ucis luni o femeie la Drobeta-Turnu Severin va fi ţinut sub observaţie timp de 10 zile la adăpostul de câini comunitari din subordinea Primăriei oraşului.

Animalul a fost pus singur într-o boxă, separată de celelalte încăperi ale adăpostului. Medicul veterinar Neluţu Grosu spune că în cazul unor câini violenţi se poate lua măsura eutanasierii, dar la solicitarea expresă a Poliţiei Turnu Severin, în acest caz animalul va fi ţinut sub observaţie timp de 10 zile, după care se va decide soarta acestuia.

Oamenii legii au deschis o anchetă pentru a stabili împrejurările în care s-a produs atacul şi au întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă, proprietarul câinelui urmând să fie tras la răspundere penală. O femeie, în vârstă de 53 de ani, a fost găsită luni dimineaţă cu capul mâncat de câinele pe care îl avea în gospodărie, un metis Pitbull. Poliţiştii sosiţi la faţa locului pentru cercetări nu s-au putut apropia de cadavru până când nu a intervenit serviciul de ecarisaj, care a tranchilizat câinele.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
autospeciala politie jpg
miriapod wiki1 jpeg
Creta, Grecia, foto Shutterstock jpg
rosii jpg
bancomat jpeg
Dan Shechtman captura video jpg
sat serbia  jpg
amazon molly jpg
image
image