Câte doi pacienţi în pat, gândaci şi mobilier rupt la Spitalul Judeţean din Drobeta

Ultima actualizare:

    Bolnavii stau  înghesuiţi (FOTOGRAFII: informatiadeseverin.ro)
Bolnavii stau înghesuiţi (FOTOGRAFII: informatiadeseverin.ro)

Bolnavii internaţi în Spitalul Judeţean din Drobeta Turnu Severin trebuie să suporte nişte condiţii mizerabile de cazare.

Nu numai că stau câte doi în pat, întrucât anumite saloane sunt în reabilitare, dar bieţii oameni spun că aerul este irespirabil, gândacii mişună printre instalaţiile sanitare, mobilierul este rupt, iar medicii, dezinteresaţi, potrivit Mediafax.

Pe pereţii saloanelor mişună gândacii

Bolnavii stau  înghesuiţi (FOTOGRAFII: informatiadeseverin.ro)
Bolnavii stau înghesuiţi (FOTOGRAFII: informatiadeseverin.ro)

"Nu vine nimeni de bine, vine de bolnav. Şi ca să stai doi în pat, să miroşi picioarele unul altuia?! Maică-mea nu a fost la toaletă deloc. E mizerie, nu poate! Sunt şi gândaci, uitaţi cum merg gândacii. Păi, aşa este în spital? De ce plătim sănătatea? Aducem mâncare de acasă, dar cum o poate mânca, e plin de gândaci!", a spus Dumitra Bijan, mama unei paciente internată în secţia de Cardiologie.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Cumparaturi in magazine  Foto Freepik com jpg
postura getty1 jpeg
atentatul din 11 septembrie jpg
gaini curte istock jpg
rana peste iepure jpg
ciocan judecator
canicula bucuresti jpg
dinamo facebook jpg
image
image