Cele mai tari bancuri din trafic. Ce face un şofer de camion umilit de trei motociclişti fioroşi

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Nu doar poliţiştii rutieri sunt subiecte de bancuri, ci şi şoferii. Cei care îşi petrec mai mult sau mai puţin timp la volan se regăsesc printre personajele glumelor. Iată câteva dintre cele mai izbutite bancuri cu conducători auto.

Un poliţist opreşte un şofer în trafic. “Buna ziua, agent Ion Vasile! Actele la control, vă rog!”. Prompt, conducătorul auto se execută: “Poftiţi actele, domnule poliţist... de ce m-aţi oprit?”. “Conduceaţi haotic... permisul unde e?”, întreabă agentul. “Permisul nu îl am la mine. I l-am împrumutat ieri unui coleg de-al dumneavoastră pentru trei luni”.

Un şofer de TIR opreşte la un popas, comandă un sandviş, o cafea şi o plăcintă. Intră trei motociclişti răi, unul dintre ei îi mănâncă sandvişul, altul îi bea cafeaua, iar al treilea îi mănâncă plăcinta. Şoferul nu zice nimic, plăteşte şi pleacă.  Un motociclist râde gros: “Hahaha, ăsta n-are nici un pic de sânge în instalaţie”. Uitându-se pe geam, barmanul completează: “Nici sânge de şofer nu pare să aibă, tocmai a dat cu spatele peste trei motociclete”.

Citeşte mai multe bancuri pe adevarul.ro!



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
bebelus venezuela captura video jpg
fabrica galati1 jpeg
cocktail pexels jpg
pui prajit adobestock jpg
casatorie istock jpg
A fost capturată încă o ursoaică la Braşov FOTO Asociaţia Milioane de Prieteni
microbuz austria facebook webp
papagal societatea ornitologica romana jpeg
image
image