Cinci bucureşteni, reţinuţi pentru înşelăciuni cu maşini luate în leasing

Ultima actualizare:

Până acum, poliţiştii bucureşteni au reuşit să probeze două cazuri, în ambele fiind vorba de maşini de lux: un Volkswagen Passat CC şi un BMW. Ultimul a fost vândut cu acte false în Germania în octombrie anul trecut, iar o lună mai târziu, el a fost reclamat ca furat. Astfel, Valentin Amza şi Robert Buşa au încasat de la firma de asigurări contravaloarea poliţiei Casco.

În cazul Volkswagenului Passat CC, a cărui valoare minimă este de 35.000 de euro, trei indivizi au reuşit, prin aceeaşi metodă, să înşele asiguratorul cu 8.320 euro. Unul dintre autori, Daniel Ioniţă, este deja arestat preventiv într-un alt caz de înşelăciune. De data asta, el a acţionat împreună cu soţii Alina şi Dragoş Stoica.

Toţi au fost reţinuţi pentru înşelăciune, fals şi uz de fals şi vor fi rezentaţi la Tribunal cu propunerea de arestare preventivă.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
image png
executie ceausescu jpg
Mihaela Bilic, foto Facebook jpg
ce nu s a vazut la televizor la sfintirea catedralei nationale imagini inedite 1018429 jpg
image png
claudia cardinale profimedia jpg
image png
Volodimir zelenski foto profimedia jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net