Cine este pădurarul împușcat în cap de colegul de vânătoare. Bărbatul era tatăl a trei copii

Ultima actualizare:

    Marius Laza, bărbatul împușcat în cap la o partidă de vânătoareFoto: Facebook
Marius Laza, bărbatul împușcat în cap la o partidă de vânătoareFoto: Facebook

Bărbatul împușcat în cap din greșeală de colegul cu care ieșise la o partidă de vânătoare a decedat sâmbătă, 8 mai, după ce s-a aflat o zi în stare gravă, la spital. Acesta era tatăl a trei copii.

Tatăl a 3 copii şi pădurar la un Ocol privat, bihoreanul Laza Marius a murit după ce a fost împuşcat în cap accidental în timpul unei partide de braconaj. Partenerul său de vânătoare este cercetat acum pentru ucidere din culpă.

Marius Laza a fost transportat la spital cu un elicopter SMURD, şi a fost supus unei intervenţii chirurgicale de urgenţă. Ulterior, el a fost transferat la Secţia de terapie intensivă a spitalului, unde a murit sâmbătă după-amiaza, informează adevarul.ro.

În vârstă de 46 ani şi tată a trei copii, bihoreanul era pădurar la Ocolul privat Codrii Beiuşului. Colegul său care l-a împușcat se numeşte Sebastian Bologa, are 40 ani şi este consătean cu victima sa. El a fost condus, sâmbătă după-amiaza în pădurea în care s-a produs accidentul, pentru reconstituire.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Grasime abdominala_shutterstock 1015212598 jpg
Ceapă  Sursa Freepik (5) jpg
image png
palferent octavian facebook jpg
cuplu europa1 jpeg
mancare cina masa pranz alimente istock jpg
WhatsApp Image 2026 03 10 at 13 58 06 (2) jpg
Insula Malamala din Fiji FOTO SHUTTERSTOCK
image
actualitate.net
image
actualitate.net