Cursa Tarom spre Bruxelles, anulată

Ultima actualizare:

    Avionul Traom avea o piesă stricată. Este al șaptelea incident de acest gen într-o lună
Avionul Traom avea o piesă stricată. Este al șaptelea incident de acest gen într-o lună

Defecțiunile tehnice ale aeronavelor Tarom se țin lanț. Nici cursa de azi dimineață București- Bruxelles nu a decolat. Avionul avea o piesă stricată.

Românii care și-au rezervat bilete la Tarom stau cu inima cât u purice. Nu se știe dacă cursa lor va pleca, pentru că angajații companiei aeriene au devenit imprevizibili. La fel și aeronavele din flotă, care se strică înainte de decolare.

Așe se face că și zborul din această dimineață de pe Aeroportul Otopeni spre Bruxelles a fost anulat.

Avionul care ar fi trebuit să plece în cursă a avut o defecţiune tehnică, iar piesa care a trebuit să fie schimbată a ajuns cu întârziere.

Potrivit reprezentanţilor TAROM, cei 60 de pasageri au fost direcţionaţi către alte curse. Printre ei și Iulian Chifu, fost consilier prezidenţial.

„N-a existat nici o comunicare anterioară. Multe persoane au trebuit să renunțe sau să facă deplasări la alte ore. A trebuit să mă întorc din drum.Călătoresc între avioane și aveam o treabă la Strasbourg, o audiere în faţa comisiei UE-Moldova. În mod normal aș fi ajuns la 11.30, rerutarea mă aducea pe la ora 21.00 în Strasbourg. Inutil, mai ales că maine la ora 6.00 trebuia să revin”, a declarat Chifu pntru Digi 24.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
Nicușor Dan a semnat demisia... www.stirilekanald.ro
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
tiramisu1 jpeg
carusel sppania x jpg
astrolob bbc jpg
elvetia shutterstock jpg
WhatsApp Image 2026 04 26 at 15 25 04 (1) jpg
constanta istock jpg
WhatsApp Image 2026 04 26 at 16 22 46 jpeg
ureche istock jpg
image
image