Cutremur cu magnitudinea de 4,8 în România

Ultima actualizare:

    Cutremurul a fost resimţit în zona Banatului
Cutremurul a fost resimţit în zona Banatului

Două cutremure s-au înregistrat, în noaptea de vineri spre sâmbătă, în Banat, în judeţul Caraş-Severin, informează Institutul de Fizică a Pământului.

Două seisme s-au produs în jurul orei 1:00. Primul seism a avut o magnitudine de 4,8 pe Richter şi s-a produs la o adâncime de 4 kilometri. Cel de-al doilea seism, despre care specialiştii spun că a fost o replică a primei, a avut o magnitudine de 2,5, potrivit România TV.

Epicentrul seismului a fost localizat în Caraş Severin. Seismul a fost resimţit în zonă, până şi la Timişoara.

Cutremurul s-a produs la adâncimea de 4 km şi a avut magnitudinea de 4,8 grade pe scara Richter.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Daniel Baluta si Sorin Grindeanu rezultate alegeri primarie Bucuresti  Foto Inquam Photos  Octav Ganea (2) jpg
Ciprian Ciucu si Ilie Bolojan  Ludovic Orban Foto Inquam Photo    Codrin Unici (4) jpg
images jpg
Bucuresti, foto Shutterstock jpg
casa lemn pexels jpg
La 79 ani, Cristian Gatu vrea sa si refaca viata jpg
Sesizare penală a IICCMER privind tratamentele neomenoase aplicate în perioada comunistă în „Spitalul pentru copii neuropsihici cronici Siret” jpeg
Seminte, foto shutterstock jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net